ANGIELSKI NA RYNKU PRACY

ANGIELSKI NA RYNKU PRACY

Czy wiesz, że znajomość języka angielskiego to w tej chwili wymóg absolutnie konieczny dla około 70% pracodawców a ponad połowa Polaków ocenia swój poziom zaawansowania językowego jako podstawowy? Coś tu chyba nie gra :) Zastanówmy się w takim razie dlaczego warto zainwestować w rozwój swoich kompetencji językowych.

Angielski w CV to standard

Skończyły się czasy kiedy sama znajomość angielskiego była dodatkowym atutem w Twoim CV. Wielu pracodawców oczekuje, że będziesz posługiwał się tym językiem biegle i swobodnie. Żeby tak było, Twój poziom nie może być niższy niż B2. Wyróżnisz się jeśli wykażesz się znajomością języka branżowego, biznesowego lub technicznego. O różnicy między angielskim specjalistycznym a biznesowym przeczytasz TUTAJ.

Angielski gdy szukasz pracy

Jeśli myślisz, że pracodawcy wystarczy informacja w CV, że Twój angielski jest na określonym poziomie, to jesteś w błędzie. Na pewno warto poprzeć swoją wiedzę międzynarodowym certyfikatem językowym, takim jak PTE General (więcej informacji TUTAJ). Oprócz tego powinieneś być gotowy na weryfikację Twoich umiejętności. Twoja znajomość języka angielskiego może być sprawdzona na kilka sposobów:

Musisz być przygotowany na każdą ewentualność!

Angielski w pracy

Znajomość angielskiego niezbędna jest jeśli pracujesz czy też chcesz pracować w firmie międzynarodowej lub takiej, która współpracuje z zagranicznymi klientami i partnerami. Na co dzień musisz być w stanie swobodnie uczestniczyć w rozmowach biznesowych i towarzyskich, prowadzić rozmowy telefoniczne oraz korespondencję mailową. Oprócz tego być może będziesz brać udział w międzynarodowych konferencjach lub szkoleniach (również online). Co więcej, epidemia koronawirusa sprawiła, że rynek pracy bardzo otworzył się na pracę zdalną, co oznacza, że już wkrótce możesz zechcieć pracować w firmie zagranicznej.

Angielski a rozwój kariery

Większość specjalistycznych publikacji wydawana jest w języku angielskim, więc jeśli chcesz być na czasie, śledzić bieżące informacje z Twojej branży i korzystać z anglojęzycznych źródeł bez ograniczeń, Twój angielski musi być na poziomie wyższym niż podstawowy. Im więcej czytasz lub słuchasz, tym większą zdobywasz wiedzę branżową i tym większy jest Twój zasób słownictwa i ogólna biegłość językowa. Co za tym idzie, masz zdecydowanie większe szanse na lepsze stanowisko i wyższe wynagrodzenie.

Jak widzisz, angielski to nie jest dobro luksusowe. W dzisiejszych czasach to absolutna konieczność!

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam