Czego nie wiesz o PTE GENERAL?

Czego nie wiesz o PTE GENERAL?

O tym, że międzynarodowy egzamin PTE GENERAL ma mnóstwo zalet, nie trzeba dziś nikogo przekonywać, warto jednak sięgnąć do jego początków. Sam egzamin kompetencyjny nie jest niczym nowym. Komisja Egzaminacyjna Uniwersytetu Londyńskiego wprowadziła bowiem PTE (pierwotnie London Test of English) już w 1982 roku. Choć na rynku polskim funkcjonują od zaledwie  kilku lat, śmiało konkurują z innymi egzaminami tego typu, jak choćby Cambridge FCE, CAE czy CPE. PTE to marka egzaminacyjna, za sukces której odpowiada Edexcel – instytucja w Wielkiej Brytanii odpowiedzialna za przygotowanie i weryfikację egzaminów w brytyjskich szkołach, m.in. GCSE. Egzaminy PTE skierowane są do tych osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, a jego znajomość jest istotnym elementem codziennej pracy lub nauki.

Z tego też względu zadania egzaminacyjne zawierają elementy codziennych sytuacji komunikacyjnych, fragmenty nagrań z radia lub telewizji czy tekstów prasowych. Fakt, iż zadania odzwierciedlają otaczającą rzeczywistość, sprawia, że egzamin będzie idealnym rozwiązaniem dla osoby czynnej zawodowo, która używa języka angielskiego w sytuacjach zawodowych, chcącej sprawdzić swój angielski specjalistyczny, jak również studenta czy kandydata na studia, który poznaje świat akademicki. Innymi słowy, stanowią  ,,przepustkę” do anglojęzycznego globalnego społeczeństwa. Sama formuła jest bardziej przyjazna dla zdającego. Egzamin składa się bowiem z części pisemnej sprawdzającej umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz pisania w języku angielskim, nie posiada natomiast odrębnej części gramatycznej (use of English), która często jest zmorą kandydatów. Poprawność gramatyczna jest weryfikowana „pośrednio”, w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych.

gdzie mozna zdawac miedzynarodowy egzamin pte general

Oceniane przez niezależnych egzaminatorów certyfikaty PTE są uznawane w prawie 50 krajach przez władze oświatowe, pracodawców czy renomowane krajowe uczelnie, takie jak m.in. Politechnika Warszawska czy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Egzamin PTE posiada aż 6 poziomów i można przystąpić do niego trzy razy w roku (sesje egzaminacyjne odbywają się w maju, czerwcu oraz grudniu). Co istotne, PTE General Level 3 ma w Polsce status egzaminu państwowego i jako jedyny upoważnia w naszym kraju do nauczania języka angielskiego w przedszkolach. Dlatego też, jeśli szukasz potwierdzenia swoich umiejętności językowych, którego nie trzeba regularnie odnawiać, wybierz egzaminy PTE!

W Polsce egzaminy PTE:

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam