Angielski biznesowy vs. specjalistyczny

Angielski biznesowy vs. specjalistyczny

Potrzebujesz angielskiego w pracy, ale nie wiesz, jaki kurs jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Słyszałeś o kursach biznesowych i specjalistycznych i chcesz dowiedzieć się, jaka jest między nimi różnica? Poniżej znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

PYTANIE: Jestem informatykiem. Na którym kursie poznam dużo fachowego słownictwa?

ODPOWIEDŹ: Zdecydowanie powinieneś wybrać angielski specjalistyczny. Na takim kursie zapoznasz się z technicznym słownictwem, a także poczytasz, posłuchasz i porozmawiasz na tematy, które dotyczą Twojej dziedziny. Zdobytą wiedzę będziesz mógł od razu wykorzystać w pracy. Z łatwością zrozumiesz fachowe artykuły branżowe i zaczniesz używać nowych wyrażeń w komunikacji z innymi.

PYTANIE: Po co mi kurs angielskiego specjalistycznego? Przecież wystarczy, że wydrukuję sobie listę wyrażeń i nauczę się ich na pamięć.

ODPOWIEDŹ: Przede wszystkim kurs językowy przygotowują i prowadzą eksperci. Oni wiedzą, jak razem z Tobą wyznaczyć cel i konsekwentnie do niego dążyć. Dobry lektor nie tylko nauczy, ale również pokaże wiele technik, dzięki którym zapamiętywanie i przyswajanie słownictwa będzie dużo prostsze. Poza tym język obcy to nie zbiór latających wolno elektronów, tylko uporządkowany system. Słówka oderwane od kontekstu są w zasadzie nieprzydatne. Dlatego tak ważne jest poznanie ich w odniesieniu do konkretnych sytuacji oraz aktywne używanie ich na zajęciach i poza nimi. Czy nie łatwiej jest zaufać lektorowi niż samemu szukać po omacku najlepszych metod nauki?

PYTANIE: Jestem studentem. Czy na kursie specjalistycznym muszę mieć wiedzę z danej dziedziny?

ODPOWIEDŹ: Zakres słownictwa branżowego zależy w dużej mierze od poziomu językowego uczestników kursu, a program stworzony jest w oparciu o ich potrzeby. Nawet jeśli nie jesteś doświadczonym pracownikiem, możesz bez obaw wziąć udział w takim kursie. Na pewno będzie on nie tylko źródłem wiedzy typowo językowej, ale również ogromną kopalnią interesującej Cię wiedzy z danej dziedziny. Kurs języka specjalistycznego ułatwi Ci skuteczną komunikację w pracy.

PYTANIE: Jestem menadżerem. Dostałem propozycję kursu Business English. Czego mogę się spodziewać?

ODPOWIEDŹ: Angielski biznesowy (Business English) to nie to samo co specjalistyczny (English for Specific Purposes). Na kursie Business English nauczysz się praktycznych umiejętności, takich jak pisanie maili i raportów, negocjacje, prowadzenie spotkań czy wygłaszanie przemówień w środowisku międzynarodowym. Rozwiniesz również swoje kompetencje miękkie, tak ważne w kontaktach z pracownikami oraz klientami biznesowymi.

PYTANIE: Z jakich materiałów korzysta się na kursie Business English?

ODPOWIEDŹ: Na rynku wydawniczym jest wiele podręczników do Business English. Niektóre są typowo biznesowe, takie jak Market Leader czy Business Partner wydawnictwa Pearson. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu, np.: zarządzaniu ludźmi, sprzedaży, różnicom kulturowym itp.

Z kolei Lifestyle to podręcznik dla tych, którzy chcą połączyć kurs języka angielskiego ogólnego z elementami języka biznesowego. Poza tym na kursie pracujesz z opracowanymi przez lektora materiałami autentycznymi. To mogą być przemówienia TedTalks, artykuły z Forbsa czy nawet teksty wzięte prosto z anglojęzycznej wersji strony internetowej firmy, w której pracujesz.

A Ty? Jakie masz doświadczenia z kursami angielskiego biznesowego lub specjalistycznego? Chętnie dowiemy się czegoś od Ciebie!

 

 

 

 

 

 

 

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam