Train your brain 2

Train your brain 2

LICZ W PAMIĘCI

Robiąc cotygodniowe zakupy spożywcze dodawaj w pamięci ceny poszczególnych produktów. Nie tylko nie zaskoczy Cię kwota przy kasie, ale również Twój mózg będzie Ci wdzięczny, że w czasach kalkulatorów w smartfonach chciało Ci się trochę wytężyć umysł. Nie chce Ci się? Policz w takim razie mijające Cię czerwone samochody.

 

ZABAWA KOSTKĄ RUBIKA

Zabawa kostką Rubika może przynieść mnóstwo korzyści. Zajmiesz czymś umysł i ręce, poćwiczysz pamięć, a przede wszystkim poprawisz zdolność logicznego myślenia. Jesteś zmuszony zastanowić się jak ustawić poszczególne elementy, aby na każdej ścianie był jeden kolor. Wiecie, że każde ułożenie kwadratów można rozwiązać maksymalnie w 20 ruchach? Udało Wam się kiedyś?

 

RÓŻNE ŹRÓDŁA

Interesujesz się piłką nożną lub nowoczesną technologią? Czytaj na ten temat w różnych źródłach. Nie ograniczaj się do swojej ulubionej strony internetowej. Poszperaj w sieci, poczytaj książkę, wyszukaj jakieś filmiki. Tak samo jest z nauką słówek. Czy wciąż wypisujesz sobie nowe słówka w zeszycie, bez kontekstu i w jednej kolumnie? Dużo lepiej zapamiętasz słownictwo gdy zaangażujesz więcej zmysłów. Poszukaj przykładowych zdań, przeczytaj definicję, odnieś to słowo do siebie.

 

RÓŻNE MIEJSCA

No dobra, a skoro już masz te słówka spisane w jednym miejscu, to może chociaż zmień miejsce? Weź zeszyt lub telefon z Quizletem i pójdź na spacer lub do kawiarni. Zawsze uczysz się przy biurku? Usiądź w kuchni, albo pochodź po pokoju. Nasz mózg zacznie automatycznie szukać połączeń między nową wiedzą a danym miejscem.

 

RUSZAJ SIĘ

Uprawiaj sport i ruszaj się jak najwięcej, bo mózg potrzebuje tlenu. Najlepsze rezultaty przyniesie mieszanka treningu aerobowego (bieganie, rower, spacery) z treningiem oporowym (na przykład na siłowni). Aktywność fizyczna poprawia zarówno pamięć krótkotrwałą, gdy pamięta się coś przez kilka godzin, jak i długotrwałą. Efekty zauważycie już po kilku dniach regularnego treningu. Nie martwcie się, to nie musi być od razu maraton! Wystarczy spacer lub lekka przebieżka.

 

UCZ INNYCH

Zanim zaczniesz uczyć kogoś, sam musisz dobrze zrozumieć dane zagadnienie. W Twoim mózgu zaczyna pracować zupełnie inny obszar niż podczas nauki. Świetnym pomysłem jest spotkanie się z innym uczestnikiem kursu i wspólna nauka. Możecie przepytywać się ze słówek, lub tłumaczyć sobie zagadnienia gramatyczne. Na zajęciach w Modern School również masz mnóstwo okazji do współpracy. Interakcja z innymi ludźmi pobudza mózg znacznie bardziej, niż gdy usiłujemy zrobić coś sami. Co dwie głowy to nie jedna!

 

POZNAJ SWÓJ RYTM

Dla większości z nas poranek to czas, kiedy mózg jest najbardziej chłonny, a my mamy najwięcej energii. Dlatego właśnie najtrudniejsze zadania wykonuj właśnie wtedy. To również świetna pora na zajęcia indywidualne, które są najbardziej wymagające od ucznia, ponieważ cała uwaga lektora skupiona jest tylko na nim. Późnym popołudniem możesz już trochę zwolnić i na spokojnie wziąć udział w grupowym kursie językowym. Grupa zmotywuje Cię do działania i doda Ci energii.

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam