Jak zmotywować dziecko do nauki angielskiego?

Jak zmotywować dziecko do nauki angielskiego?

Jako rodzic zdajesz sobie z pewnością sprawę z tego jak ważne jest, żeby Twoje dziecko uczyło się angielskiego, a w przyszłości swobodnie się nim posługiwało. Nauka języka obcego rozwija strategie uczenia się w ogóle, ponieważ ćwiczone są różne sprawności – rozumienie tekstu słuchanego i czytanego, pisanie i mówienie. Co więcej dzieci kształtują świadomość kulturową i społeczną.

Ty to wiesz, ale Twoje dzieci nie zawsze tak entuzjastycznie podchodzą do tego typu zajęć dodatkowych. Dlatego Twoją rolą jest zachęcić je nie tylko do lekcji, ale również do jak najczęstszego kontaktu z językiem angielskim.

Angielski jest ciekawy!

Uczniom angielski może się kojarzyć z lekcjami w szkole, które bywają monotonne i skupione na przerabianiu podręcznika i realizowaniu podstawy programowej. Pokażmy naszym dzieciom, że angielski to przede wszystkim narzędzie do komunikacji. Zaproponujmy różne aplikacje na telefon lub filmiki w języku angielskim. Młodsze dzieci czasami nawet się nie zorientują, że są one w języku innym niż polski ;) Zapiszmy dziecko na zajęcia z angielskiego, które będą oparte na pracy projektowej, zajęciach w parach i mniejszych grupach.

Angielski jest niezbędny!

Zarówno ulubiony przez dzieci Minecraft jak i większość treści zamieszczanych w Internecie jest w języku angielskim. Znani na całym świecie YouTuberzy komunikują się głównie w tym języku. W dzisiejszych czasach wiele zawodów nieodłącznie wiąże się ze znajomością angielskiego – dla informatyków, marketingowców czy dziennikarzy to codzienność. W zależności od wieku i zainteresowań Twojego dziecka wskaż te zalety nauki angielskiego, które do niego trafią.

Pamiętaj!

Ważne jest, żeby na każdym kroku wspierać dziecko pozytywnie i nie naciskać zbyt mocno. Jak najwięcej chwal i nie porównuj dziecka z innymi. Wyjaśnij, że błędy i porażki to naturalny element procesu nauki. Dużo cenniejsza jest motywacja wewnętrzna, wynikająca ze zrozumienia celu tego co robimy, niż presja z zewnątrz. Jeśli dziecko chodzi na kurs angielskiego możesz sprawdzić czy odrobiło pracę domową, ale nie kontroluj codziennie zeszytów i poprawności zrobionych ćwiczeń.

Daj dobry przykład!

Spróbuj porobić coś razem z dzieckiem – zagrajcie w samodzielnie zrobioną grę Memory (w której dopasowujecie do siebie pary) albo niech pokaże Ci ulubione filmiki. Posłuchajcie razem popularnej piosenki po angielsku i wspólnie wyłapcie jak najwięcej zrozumiałych słów. Pokaż, że Ty też się czegoś uczysz i ciągle się rozwijasz. Nie musi to być koniecznie język obcy – możesz pokazać, że systematycznie biegasz albo wieczorami kleisz modele ;)

Znajomość angielskiego to jedna z kluczowych kompetencji, dlatego warto zadbać o to, żeby Twoje dziecko wkroczyło na rynek pracy z umiejętnością biegłego posługiwania się tym językiem. W Modern School oferujemy skuteczne kursy stacjonarne lub online. Skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatną konsultację.

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam