DLACZEGO METODA CALLANA?

DLACZEGO METODA CALLANA?

Uczysz się w naturalny sposób!

Kiedy uczyłeś się języka polskiego najpierw słyszałeś słowa i zwroty, następnie próbowałeś sam je powiedzieć niejako imitując rodziców, bo przecież często nie wiedziałeś co one oznaczają. Następnie czytałeś słowa, zdania i całe teksty a dopiero na koniec nauczyłeś się pisać. Tak samo jest w metodzie Callana!

Mówisz, mówisz, mówisz!

Żeby mówić, trzeba… mówić! W metodzie Callana mówisz do czterech razy więcej niż na zajęciach metodą tradycyjną. Nie ma czasu, żeby zastanawiać się nad odpowiedzią – na początku po prostu odpowiadasz na pytanie razem z lektorem, a częste powtórki powodują, że nawet złożone odpowiedzi zostają w Twojej głowie, a Ty zaczynasz myśleć po angielsku. Oprócz tego na początku każdych zajęć słuchacze sami zadają sobie nawzajem pytania ćwicząc poznane wcześniej struktury.

Słuchasz!

Jesteś zasypywany pytaniami. Nie wiesz, kiedy zostaniesz zapytany, więc nie możesz ani na chwilę zająć się sprawdzaniem telefonu lub rozmowami z innych słuchaczem. Lektor mówi bardzo szybko (od 200 do 240 słów na minutę), dwukrotnie powtarzając każde pytanie. Dzięki temu gdy wyjedziesz za granicę bez problemu zrozumiesz co ktoś do Ciebie mówi.  

Uczysz się najważniejszych słów i zwrotów!

Już pierwsze dwa poziomy zawierają 1000 najczęściej używanych słów. Są one powtarzane wielokrotnie w różnych konfiguracjach i różnych pytaniach. Każde pytanie, nawet jeśli wydaje Ci się dość dziwne, służy temu, żebyś uczył się całych zwrotów w kontekście, co ułatwia „zaszufladkowanie” ich w odpowiednim miejscu w naszej głowie.

Nie ma typowych prac domowych!

Na zajęciach metodą Callana jesteś zanurzony w języku angielskim, co daje najszybsze efekty. Dlatego też lektor zachęci Cię, żebyś poza szkołą również otaczał się językiem angielskim tak często jak tylko jest to możliwe. Do dyspozycji masz nie tylko podręcznik, który zawiera wszystkie pytania i odpowiedzi z zajęć, ale również platformę e-learningową z mnóstwem dodatkowych ćwiczeń oraz aplikację na smartfona, która pozwoli Ci słuchać materiału z zajęć gdziekolwiek jesteś. Dzięki temu przyspieszysz tempo nauki i przygotujesz się do kolejnych zajęć.

Masz poczucie sukcesu!

Już od pierwszej minuty zajęć na poziomie początkującym mówisz całymi zdaniami. Odpowiedzi są zazwyczaj tak skonstruowane, że pierwsza część odpowiedzi jest przeczeniem, a druga twierdzeniem. To pozwala na przećwiczenie całej struktury zawartej w pytaniu oraz udzielenie odpowiedzi zarówno przeczącej jak i twierdzącej. Każde zdanie powtarzane jest tak długo aż zaczniesz udzielać odpowiedzi automatycznie i z odpowiednią prędkością. Ani się obejrzysz jak zaczniesz mówić prawie tak szybko jak lektor i zupełnie pozbędziesz się strachu przed odezwaniem się.

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam