ZALETY ZAJĘĆ ONLINE

ZALETY ZAJĘĆ ONLINE

Z powodu pandemii koronawirusa przenieśliśmy wszystkie nasze zajęcia do świata online. Zanim jednak zajęcia się rozpoczęły przetestowaliśmy różne platformy i wybraliśmy tę, która spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Chcieliśmy mieć pewność, że zajęcia będą miały taką samą wartość merytoryczną i efektywność jak zajęcia stacjonarne. Przeprowadziliśmy już kilkaset lekcji zarówno indywidualnych, jak i grupowych i z całą pewnością możemy stwierdzić, że nauka online ma mnóstwo zalet!

Dowolność miejsca

W tej chwili nasi lektorzy prowadzą zajęcia w swoich domach, a nasi słuchacze są albo w domu albo w miejscu pracy. Gdy skończy się pandemia, to Ty wybierzesz jaka forma zajęć odpowiada Ci najbardziej. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na stacjonarne zajęcia indywidualne i na co dzień będziesz przyjeżdżał do siedziby Modern School, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś raz na jakiś czas spotkał się z lektorem na lekcji online. Może akurat jesteś w delegacji, albo zostałeś w domu z powodu przeziębienia. Czy to nie wspaniałe, że nadal możesz uczestniczyć w lekcji? A może w ogóle zajęcia online tak bardzo Ci odpowiadają, że zdecydujesz się na grupowy kurs online? Wyobraź to sobie – wracasz do domu po pracy/szkole, zakładasz wygodne dresy, zaparzasz herbatkę w ulubionym kubku i zasiadasz przed komputerem… Kusząca propozycja, nieprawdaż?

Oszczędność czasu

Nie oszukujmy się, w naszym zabieganym świecie każdy kwadrans ma znaczenie. Decydując się na zajęcia online nie tracisz czasu na dojazdy. Jeśli lekcja trwa 75 minut, to dokładnie tyle czasu musisz na nią przeznaczyć. Nie martwisz się, że znowu utkniesz w korkach albo nie znajdziesz miejsca do parkowania. Jeśli masz zajęcia rano, możesz na spokojnie pojechać sobie do pracy i zalogować się na lekcję z własnego biura. Jeśli zdecydowałeś się na zajęcia popołudniowe, jedziesz do domu, na spokojnie jesz obiad i zasiadasz do lekcji. Takie dodatkowe zaoszczędzone pół godzinki możesz przeznaczyć na przygotowanie się do zajęć i odrobienie pracy domowej.

Różnorodność form pracy

Zajęcia online pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii. Dzięki platformie Zoom, na której odbywają się kursy w Modern School możesz nie tylko widzieć twarze lektora oraz pozostałych słuchaczy i normalnie rozmawiać w czasie rzeczywistym, ale również macie do dyspozycji chat, na którym lektor może zapisywać nowe przydatne słowa czy zwroty. Możecie także korzystać z wirtualnej tablicy. Lektor wyjaśnia nowe struktury, robi kolorowe notatki, wkleja ilustracje, a Ty nie musisz tego notować, ponieważ taką tablicę dostaniesz zapisaną w formie pliku. Oprócz tego, lektor może udostępniać na Twoim ekranie wszystko co ma na swoim komputerze – filmy z YouTube’a, nagrania do podręcznika, zdjęcia, artykuły czy multimedialne ćwiczenia.

Efektywne kursy firmowe

Modern School współpracuje z wieloma mniejszymi i większymi firmami. Zazwyczaj lektor jedzie do siedziby firmy i prowadzi zajęcia po kolei w kilku grupach, na różnych poziomach zaawansowania. Zdarza się, że niektórzy słuchacze są nieobecni, ponieważ akurat tego dnia pracują z domu albo wyjechali w delegację. W przypadku zajęć online nie stanowi to problemu. Logujesz się na zajęcia z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Jeśli jesteś leśnikiem i akurat jesteś w lesie, potrzebujesz tylko smartfona z dobrym Internetem i już możesz uczestniczyć w lekcji. A może firma, w której pracujesz ma oddziały w całej Polsce? W takim wypadku organizujemy kurs dla wszystkich zainteresowanych. Oprócz oczywistej wartości edukacyjnej dochodzi element budowania zespołu i integracji – będziesz miał możliwość poznania bliżej Twoich współpracowników z innych miast.

 

A Ty jakie zauważyłeś zalety zajęć online? Daj znać w komentarzu!

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam