Poziom średni i co dalej?

Poziom średni i co dalej?

POZIOM ŚREDNI I CO DALEJ?

Pamiętasz swoje pierwsze lekcje angielskiego? Niezależnie od tego, czy zaczynałeś jako dziecko, czy zaledwie kilka lat temu, na początku każde zajęcia były jak odkrycie Ameryki – wszystko było nowe i ekscytujące. Uczyłeś się, jak mówić o tym, co robisz na co dzień, co robiłeś wczoraj i jakie masz plany na weekend. Słówka same wpadały do głowy i każde kolejne cieszyły tak samo, bo widziałeś, jak z każdym tygodniem potrafiłeś powiedzieć coraz więcej.

W pewnym momencie straciłeś poczucie czynionych postępów… Skończyłeś poziom B1, może nawet B2 i nagle entuzjazm i motywacja trochę spadły… Co robić w takiej sytuacji?

NIE REZYGNUJ!

Nauka języka jest procesem długotrwałym i czasochłonnym. Przypomnij sobie, dlaczego zacząłeś uczyć się angielskiego i trzymaj się wyznaczonych celów. Wyobraź sobie, jak będąc na wakacjach, bez problemu dogadujesz się na lotnisku lub w restauracji. Pomyśl, jak przyjemnie będzie wziąć udział w międzynarodowej konferencji i nie musieć korzystać ze słuchawek z tłumaczeniem. A może zawsze chciałeś przeczytać „Władcę pierścieni” lub „Dziennik Bridget Jones” w oryginale? Po pierwsze, nikt nie mówił, że będzie łatwo ???? Nauka języka jest trochę jak ćwiczenia na siłowni – wymaga wysiłku i systematyczności. Poza tym, jeśli zrobisz sobie dłuższą przerwę w nauce, za kilka lat znowu będziesz musiał wrócić do tych samych zagadnień, a słówka po prostu wylecą Ci z głowy.

PRZEŁAM RUTYNĘ

Zamiast ślęczeć nad ćwiczeniami gramatycznymi przez pół niedzieli, lepiej obejrzyj anglojęzyczny film. Skoro czujesz, że „wszystko już umiesz”, to znaczy, że możesz korzystać z tych samych źródeł co rodzimi użytkownicy języka angielskiego. Artykuły, blogi, seriale to kopalnia prawdziwego, naturalnego języka. Spróbuj nowych technik nauki słówek. Zainstaluj sobie Quizleta lub Memrise. Poczytaj o mnemotechnikach. Zrób sobie fiszki ze słówkami i poprzyklejaj je w całym domu, jak to zrobił pewien dziadek z reklamy. Włącz sobie nagrania do podręcznika i potraktuj je jako dyktanda. Sposobów jest mnóstwo, a nasi lektorzy z pewnością pomogą Ci wybrać te najbardziej skuteczne!

STAWIAJ SOBIE WYZWANIA

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Jeśli zawsze będziesz robić to co zawsze, to uzyskasz te same rezultaty co zawsze. Chodziłeś na kurs językowy na poziomie B1+, ale czujesz, że chciałbyś sobie powtórzyć i utrwalić ten materiał? Myślisz o tym, żeby powtórzyć poziom? To błąd! Spokojnie możesz iść na poziom wyższy, bo proces nauki języka angielskiego jest jak spirala. Przy wprowadzaniu nowego materiału zawsze opieramy się na tym, co już jest znane. Znasz już czas Past Perfect? Teraz pora połączyć go z innymi czasami przeszłymi i Relative Clauses, dołożyć do nich garść nowych przymiotników i przysłówków i nauczyć się, jak poprawnie i ciekawie opowiadać historie. Ominąłeś kilka zajęć i czujesz, że masz zaległości? Przyjdź na konsultacje z lektorem, wyjaśnij wątpliwości i idź dalej. Znasz świetnie zasady gramatyczne, ale boisz się mówić? Kolejna złota myśl: żeby mówić, trzeba mówić ???? Na zajęciach tradycyjnych masz mnóstwo okazji do rozmowy z uczestnikami kursu, ponieważ zajęcia opierają się głównie na pracy w parach i małych grupach. Poznajesz różne akcenty i sposoby wyrażania myśli. Nie musisz wypowiadać się na forum grupy i powoli przełamujesz barierę w mówieniu. Na zajęciach prowadzonych metodą Callana języka obcego używamy już od pierwszej minuty zajęć. Aktywna komunikacja to 90% zajęć!

Poczucie stagnacji jest naturalną fazą nauki języka obcego. To do Ciebie zależ,y jak szybko uda Ci się przejść na wyższy poziom wtajemniczenia ????

 

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam