Nasz zespół

Jolanta Taperek

Dyrektor zarządzająca

Modern School założyłam w 2004 r. z pasji do j. angielskiego oraz z potrzeby pracy w miejscu gdzie jakość i profesjonalizm zawsze idą w parze :) Wraz z zespołem cudownych ludzi udaje mi się tworzyć wyjątkową strefę rozwoju - nie tylko językowego. Filozofia and more, czyli dawania więcej, jest naszym hasłem przewodnim. 

Ciągły rozwój jest podstawą mojej codziennej pracy. Przeszłam drogę od nauczyciela, poprzez metodyka aż do dyrektora zarządzającego. Ukończyłam studia wyższe filologiczne. Posiadam też tytuł magistra w zakresie edukacji administracyjno-menadżerskiej. Ukończyłam studia podyplomowe z marketingowego zarządzania sprzedażą oraz Eduszkołę Marketingu. "Po drodze" zostałam międzynarodowym egzaminatorem egzaminów PTE General i PTE Young Learners oraz certyfikowanym metodykiem PASE.  W 2019 r. uzyskałam międzynarodowy certyfikat Noble Manhattan Coaching i jestem dyplomowanym coachem.

Uważam, że " The sky is (not) the limit" czyli niemożliwe nie istnieje. Wszystko jest kwestią czasu i determinacji:)

Kocham Włochy i właśnie tam planuję emeryturę:) Najchętniej i najlepiej odpoczywam nad morzem!

Mam 2 cudowne córki - Gabi i Lucy, z którymi robię najlepsze tulisie ever!

W wolnym czasie tańczę salsę, trenuję jogę, czytam książki i oglądam seriale - całymi sezonami:) Odkryłam też audiobooki i je uwielbiam:)

 

Małgorzata Starczewska

Menadżer ds. Edukacji

Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, specjalność językoznawstwo. Od wielu lat moją pasją są języki obce oraz nauczanie młodzieży i dorosłych. Najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji i autonomizacja procesu nauczania, w myśl zasady: daj wędkę, a nie rybę. Staram się wyposażyć moich uczniów w niezbędne narzędzia i techniki, tak aby również po zajęciach mogli doskonalić swoją znajomość języka angielskiego.

Jestem wielką fanką marketingu internetowego i social media. Serwisy społecznościowe są dla mnie kopalnią wiedzy i inspiracji oraz świetnym medium do wymiany doświadczeń i dzielenia się zdjęciami z moich małych i dużych podróży.

W wolnym czasie uczę się hiszpańskiego, jeżdżę na koncerty i fotografuję co się da. Uwielbiam odwiedzać miasta w Polsce i za granicą, gdzie staram się poczuć atmosferę danego miejsca zamiast odhaczać kolejne zabytki.

Barbara Parulska

Sekretarka

Od zawsze największą radość sprawiał mi kontakt z ludźmi. Najważniejsza dla mnie jest samorealizacja i pozytywne podejście do życia. Szukałam swojego miejsca w różnych firmach. Tak trafiłam na Modern School gdzie wszyscy są uśmiechnięci, a atmosfera spokojna i pozytywna.

W wolnym czasie pasjonuje mnie rękodzieło, a w szczególności wyrabianie naturalnych świec sojowych. Staram się postępować w myśl zasady "zero waste".   

Aleksandra Czarnomska

Lektorka

Jestem Ola i w Modern School mam zajęcia głównie z dziećmi i nastolatkami. Skończyłam filologię angielską na naszym olsztyńskim Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na specjalności translatorskiej, aktualnie studiuję pedagogikę opiekuńczą z socjoterapią na II stopniu. W wolnym czasie czytam książki, w szczególności kryminały i uprawiam sport. Nie pogardzę też dobrym serialem na Netflixie (oczywiście po angielsku). Jestem fanką "Friendsów", bo jak tu można ich nie lubić. Uwielbiam podróżować, próbować nowych rzeczy, niesamowitą przyjemność sprawia mi również włóczenie się po górach. Generalnie rzecz biorąc kocham przygody. Moją najodważniejszą przygodą jest stop na Ukrainę, a konkretnie do Lwowa. Cheers!

Andrzej Dzik

Lektor

Magister filologii angielskiej UMK w Toruniu. Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od ponad 20 lat. Największą przyjemność sprawia mi praca z młodzieżą i dorosłymi słuchaczami. Jestem egzaminatorem maturalnym OKE w Łomży.

W wolnym czasie czytam książki i słucham muzyki. Do swoich pasji zaliczam także chodzenie po górach, podróżowanie i kulinaria. Jestem fanem dobrej herbaty.

Bartłomiej Kałuża

Lektor

Zamiłowanie do języków mam od najmłodszych lat, jednakże to angielski okazał się być moją największa pasją którą od przeszło 8 lat przekładam na swoje życie zawodowe. Już na studiach licencjackich z zakresu filologii udzielałem korepetycji z angielskiego, a od momentu skończenia studiów magisterskich w 2013 roku czynnie pracuję zawodowo jako lektor/nauczyciel. Pracowałem zarówno w placówkach publicznych i prywatnych, w grupach jak i również indywidualnie. Najistotniejszą kwestią dla mnie przy pracy z kursantami jest zdefiniowanie potrzeb i dobranie odpowiednich metod pracy do osiągnięcia wskazanego celu. W wolnych chwilach lubię pobawić się przyprawami w kuchni i zmierzyć się z jakimś nowym daniem. W kwestii ogólnie pojętej kultury to bardzo lubię twórczość takich reżyserów jak David Lynch czy Gaspar Noe. Poza tym muzyka z nisko nastrojonymi gitarami napędza moje życie, począwszy od jeżdżenia na koncerty, poprzez tworzenie muzyki i granie jej na żywo z dwoma aktywnie działającymi zespołami a na kolekcjonowaniu płyt cd i winylowych skończywszy. Serdecznie zapraszam wszystkich tych którzy chcą zgłębić tajniki języka angielskiego a których do tej pory rozczarowywały standardowe regułki i uzupełnianie ćwiczeń z kluczem odpowiedzi.

Anna Kańska-Chodyna

Lektorka

Moja przygoda z nauczaniem j. angielskiego zaczęła się wiele lat temu. Kidy Polska weszła do struktur NATO, zostałam lektorką w wojsku. Pracę z kadrą zawodową nadal wspominam jako niesamowity czas - wymagający ale bardzo satysfakcjonujący. Potem przyszedł czas na zmiany i obecnie uczę w jednym z olsztyńskich liceów i każdego dnia znajduję potwierdzenie, że nasza młodzież jest super:))

Prywatnie - mam dorosłą już córkę, z którą dzielę pasję do podróżowania. Kilka lat temu odkryłam Albanię i muszę powiedzieć, że z roku na rok zaskakuje i fascynuje mnie coraz bardziej - ich historia, kultura, przyroda, kuchnia ale przede wszystkim wyjątkowo przyjaźni ludzie. Poza tym, czasu wolnego nie wyobrażam sobie bez muzyki, książki i dobrego filmu. Późne lato i jesień to czas na robienie przetworów z przepisów mamy i babci - pycha.

Ogólnie lubię ludzi - otwartych, pozytywnych, chętnych do działania i właśnie takich spotkałam w Modern School. Dlatego bardzo cieszę się, że dostałam możliwość dołączenia do tego zespołu.

 

Josh Kelly

Lektor

I am both an English teacher and native speaker from America who has been working at Modern School since March of this year. I was born many years ago in the city of Memphis, which is most famous as the city where Elvis Presley once lived. Before moving to Olsztyn in May of 2016, I earned teaching certification in the TEFL / TESOL program, an intensive training course in the classroom and online.
For me, the best thing about teaching English is the chance to build a relationship with the students. During the lesson, I look for ways to help someone improve their knowledge. It is also a lesson for me, as I have been learning Polish for three years. It is a big help to have a wife who is Polish, and now we have a son who is two years old, and who will probably speak both Polish and English better than my wife and I.
In addition to the Polish language, I am also studying Hebrew, French (which I studied in high-school), and more recently, Latin. In my free time, I like to use an application called Duolingo, which helps me with learning new vocabulary and grammar. I am also interested in the Bible and Jewish culture, as well as art (Picasso, Jackson Pollack, Leonardo DaVinci), and film (Stanley Kubrick, Pier Paolo Pasolini.) For now, my wife, our son, and I plan to stay here in Olsztyn.

   

Mariusz Pniewski

Lektor

Jestem absolwentem wydziału  filologii angielskiej UMK w Toruniu, specjalność kulturoznawstwo. Pracę jako nauczyciel języka angielskiego rozpocząłem w 2000 roku. W trakcie mojej przygody z nauczaniem uzyskałem stopień nauczyciela dyplomowanego, uprawnienia egzaminatora maturalnego oraz miałem okazję pracować z wieloma grupami o różnych poziomach zaawansowania. W swojej pracy ze słuchaczami zwracam szczególną uwagę na swobodę komunikacji starając się wytworzyć  atmosferę i kontekst jak najbardziej zbliżone do codziennych sytuacji.

Moją największą pasją jest muzyka. Od wielu lat namiętnie kolekcjonuję płyty. Jestem również wielkim fanem dobrego kina, szeroko pojętej amerykańskiej popkultury oraz angielskiej Premier League.

Magdalena Roćko-Paśnikowska

Lektorka

Jestem absolwentką wydziału filologii angielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Moja przygoda z nauczaniem trwa już od 2003 roku. Niezależnie od tego, czy pracuję z dziećmi, młodzieżą czy dorosłymi słuchaczami, zależy mi by wzbudzić w nich poczucie, że nauka jest dla nich przyjemnością i czymś naturalnym, a nie obowiązkiem wynikającym z konieczności zdania egzaminu. Koncentruję się na możliwościach moich słuchaczy, rozbrajam blokady i przekazuję narzędzia, które pomagają im osiągnąć założone rezultaty. Równolegle spełniam się jako marketingowiec, współpracując z firmami i przedsiębiorcami z branż od IT, przez beauty i branżę modową, po sektor transportowy. Dzięki temu, nie tylko jestem „Człowiekiem Dygresją”, który zawsze ma z zanadrzu historię do opowiedzenia. Przede wszystkim, jestem w stanie pokazać moim słuchaczom, jak bardzo język angielski przenika obszary naszego życia. Prywatnie, jestem mamą wyjątkowego nastolatka, który dba o to, by nie umknął mi żaden mem lub człowiek z Internetu. Relaksuję się wkręcając śrubki lub szlifując drewno, eksplorując zasoby Netflixa albo… szydełkując. Chyba, że akurat nie mam na to czasu, ponieważ mam coś do zrobienia w Photoshopie lub spędzam czas z bliskimi.

Piotr Tatar

Lektor

Jestem nauczycielem języka angielskiego z ponad 25-letnim stażem zawodowym. Mam też praktyczne doświadczenie w tłumaczeniach ustnych technicznych oraz konferencyjnych. Znajomość języka angielskiego umożliwiła mi poznanie niesamowitych ludzi z całego świata i nawiązanie cennych przyjaźni, które zaowocowały podróżami do kilku krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Dlatego rozumiem, jak ważna jest komunikacja – czyli rozumienie i bycie zrozumianym – na nią też kładę ogromny nacisk w pracy z moimi słuchaczami, niezależnie od metody nauczania, jaką posługuję się w danej chwili. Pracowałem z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami, z przedstawicielami najróżniejszych grup zawodowych - od lekarzy, przez oficerów i podoficerów wojsk lądowych, po ludzi biznesu. Jestem pasjonatem kontaktu z ludźmi i języka angielskiego, choć fascynują mnie też inne języki. Prywatnie bardzo interesuje mnie historia i teologia w jej praktycznym aspekcie. Odpoczywam, spacerując i konwersując z żoną, podróżując, fotografując zachwycające krajobrazy, wschody i zachody słońca. Lubię też dobry film i książkę, która mnie wzbogaca duchowo. Bardzo cenię moją rodzinę – żonę, która jest kobietą mojego życia od 30 lat, i dwóch dorosłych synów mieszkających aktualnie w Anglii (jeden z nich tam studiuje).

Michał Urbanowicz

Lektor

Ukończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Obecnie jestem doktorantem UWM na kierunku literaturoznawstwo. Od 3 lat kształcę studentów filologii angielskiej na mojej macierzystej uczelni. Jestem też autorem publikacji literaturoznawczych, językoznawczych oraz przekładów naukowych.

Interesuję się technologiami informacyjnymi oraz obróbką filmu, zdjęć i dźwięku. W wolnym czasie czytam książki, oglądam filmy lub spaceruję. Bardzo lubię też różne gatunki muzyki, szczególnie rock, hardrock i heavy metal. Rozpiętość moich ulubionych zespołów jest bardzo szeroka i obejmuje grupy tak zróżnicowane jak Dire Straits, Scorpions i Iron Maiden.

Karolina Walter

Lektorka

Jestem absolwentką filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej. Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich. Językiem angielskim pasjonuję się od wielu lat, bardzo ciekawią mnie zagadnienia związane z językoznawstwem kognitywnym oraz zagadnienia kulturoznawcze krajów anglosaskich. Od początku studiów chętnie pomagałam innym osiągnąć biegłość lingwistyczną. W nauczaniu języka pomocne okazały się liczne wyjazdy zagraniczne oraz staże i praktyki w placówkach edukacyjnych. W wolnych chwilach oglądam filmy i seriale angielskojęzyczne (m.in. The Office, Breaking Bad, The Queen's Gambit, The Walking Dead, Vikings, House M.D. i wiele, wiele innych), przeglądam memy, czasem pogram w jakąś grę planszową/wideo oraz spędzam czas ze swoim kotem - Leszkiem, ponieważ jestem straszną kociarą :)

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam