Nasz zespół

Jolanta Taperek

Dyrektor - metodyk

Modern School założyłam w 2004 r. z pasji do j. angielskiego oraz z potrzeby pracy w miejscu gdzie jakość i profesjonalizm zawsze idą w parze :) Wraz z zespołem cudownych ludzi udaje mi się tworzyć wyjątkową strefę rozwoju - nie tylko językowego. Filozofia and more, czyli dawania więcej, jest naszym hasłem przewodnim. 

Ciągły rozwój jest podstawą mojej codziennej pracy. Przeszłam drogę od nauczyciela, poprzez metodyka aż do dyrektora zarządzającego. Ukończyłam studia wyższe filologiczne. Posiadam też tytuł magistra w zakresie edukacji administracyjno-menadżerskiej. Ukończyłam studia podyplomowe z marketingowego zarządzania sprzedażą oraz Eduszkołę Marketingu. "Po drodze" zostałam międzynarodowym egzaminatorem egzaminów PTE General i PTE Young Learners oraz certyfikowanym metodykiem PASE.  W 2019 r. uzyskałam międzynarodowy certyfikat Noble Manhattan Coaching i jestem dyplomowanym coachem.

Uważam, że " The sky is (not) the limit" czyli niemożliwe nie istnieje. Wszystko jest kwestią czasu i determinacji:)

Kocham Włochy i właśnie tam planuję emeryturę:) Najchętniej i najlepiej odpoczywam nad morzem!

Mam 2 cudowne córki - Gabi i Lucy, z którymi robię najlepsze tulisie ever!

W wolnym czasie tańczę salsę, trenuję jogę, czytam książki i oglądam seriale - całymi sezonami:) Odkryłam też audiobooki i je uwielbiam:)

 

Małgorzata Starczewska

Menadżer - Metodyk

Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, specjalność językoznawstwo. Od wielu lat moją pasją są języki obce oraz nauczanie młodzieży i dorosłych. Najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji i autonomizacja procesu nauczania, w myśl zasady: daj wędkę, a nie rybę. Staram się wyposażyć moich uczniów w niezbędne narzędzia i techniki, tak aby również po zajęciach mogli doskonalić swoją znajomość języka angielskiego.

Jestem wielką fanką marketingu internetowego i social media. Serwisy społecznościowe są dla mnie kopalnią wiedzy i inspiracji oraz świetnym medium do wymiany doświadczeń i dzielenia się zdjęciami z moich małych i dużych podróży.

W wolnym czasie uczę się hiszpańskiego, jeżdżę na koncerty i fotografuję co się da. Uwielbiam odwiedzać miasta w Polsce i za granicą, gdzie staram się poczuć atmosferę danego miejsca zamiast odhaczać kolejne zabytki.

Natalia Roś

Koordynator

Z wykształcenia jestem administratywistą - czyli specjalistą w zakresie prawa administracyjnego.

Z Modern School związana jestem od 2016 roku i uważam, że praca tutaj to naprawdę duża przyjemność i duże wyzwanie. W swoich codziennych czynnościach zawodowych najbardziej lubię kontakt z ludźmi oraz wprowadzanie wszelkich zmian i innowacji.

Prywatnie bardzo lubię aktywnie spędzać czas - najlepiej na świeżym powietrzu, np. jeżdżąc rowerem. Kolekcjonuję też magnesy - są fajną pamiątką z różnych miejsc podróży. Wieczorami oglądam komedie - najchętniej w gronie przyjaciół.

 

 

Joanna Jagosz

Sekretarka

Z pochodzenia jestem Krajanką, a z wyboru olsztynianką. Ukończyłam polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i przez kilkanaście lat pracowałam jako nauczycielka języka polskiego, ucząc głównie młodzież gimnazjalną. W pracy szczególnie sobie cenię bezpośredni kontakt z ludźmi.

Wolny czas spędzam w ogrodzie. Ukończyłam szkołę florystyczną, dzięki czemu umiem z własnych kwiatów wykonać różne kompozycje.  Podoba mi się gwara warmińska, dlatego postanowiłam się jej nauczyć.

 

 

   

Anna Bontal

Lektor

Jestem nauczycelem języka angielskiego od 2003 roku. Ukończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem międzynarodowym egzaminatorem egzaminów PTE General i PTE Young Learners. Pracuję zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi. Moi uczniowie twierdzą, że jestem wyjątkową entuzjastką i daję im dużo pozytywnej energii podczas zajęć. Stosuję różne metody nauczania i robię wszystko, aby uczniowie czerpali jak najwięcej z prowadzonych przeze mnie zajęć.

Czas wolny uwielbiam spędzać z rodziną. Bardzo lubię czytać książki i oglądać filmy- szczególnie brytyjskie.

Wojciech Boryszewski

Lektor

Jestem lektorem i nauczycielem języka angielskiego od 2002 roku. Posiadam stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Obecnie jestem również doktorantem UWM na kierunku literaturoznawstwo. Nauczanie angielskiego jest moją pasją. Posiadam doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych, w przygotowaniu do różnego typu egzaminów (gimnazjalny, maturalny, FCE, CAE, IELTS, PTE), a także w nauczaniu języka specjalistycznego (język medyczny, prawniczy, angielski dla kosmetyczek, chemików i wojskowych).

Poza nauczaniem interesuję się głównie literaturą angielską i amerykańską, kinem, teatrem i gotowaniem (kuchnia indyjska). W wolnym czasie oglądam brytyjskie seriale i jeżdżę na rowerze.

Andrzej Dzik

Lektor

Magister filologii angielskiej UMK w Toruniu. Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od ponad 20 lat. Największą przyjemność sprawia mi praca z młodzieżą i dorosłymi słuchaczami. Jestem egzaminatorem maturalnym OKE w Łomży.

W wolnym czasie czytam książki i słucham muzyki. Do swoich pasji zaliczam także chodzenie po górach, podróżowanie i kulinaria. Jestem fanem dobrej herbaty.

Maria Pietkiewicz

Lektor

 

Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim i pracuję jako nauczyciel od ponad dwudziestu lat. Jestem też doświadczonym egzaminatorem maturalnym i prowadzę długoletnią współpracę z OKE w Łomży. Moi uczniowie to przede wszystkim młodzież i dorośli, ale doceniam też pracę z dziećmi. Na swoich zajęciach nie tylko dbam o rozwój kompetencji językowych słuchaczy, ale też o to, by panowała na nich życzliwa atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie.

Swój wolny czas spędzam aktywnie – jeżdżę na rowerze, pływam, chodzę na wędrówki piesze, podróżuję. Zimy nie wyobrażam sobie bez szusowania po stokach narciarskich.

 

 

Elżbieta Szczepkowska

Lektor

Jestem absolwentką amerykanistyki i anglistyki. W zawodzie nauczyciela pracuję od ponad dwudziestu lat. W swojej pracy zawodowej prowadzę grupy o różnych poziomach zaawansowania, jak również zróżnicowane wiekowo. Pełnię rolę czynnego egzaminatora maturalnego i gimnazjalnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

W wolnym czasie lubię czytać książki, oglądać filmy i zajmować się sportem.Moją pasją jest podróżowanie. Jestem w stanie spakować się w pięć minut i wyruszyć na spotkanie przygody. Moim marzeniem, częściowo już spełnionym, jest zwiedzenie całych Włoch. Uwielbiam kuchnię włoską i potrafię zrobić całkiem niezłą pizzę.

Katarzyna Szeremeta

Lektor

Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od ponad dziesięciu lat pracuję na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie kształcę przyszłych nauczycieli oraz tłumaczy języka angielskiego. Jestem także międzynarodowym egzaminatorem egzaminów PTE General i PTE Young Learners. Jestem też autorką publikacji literaturoznawczych i kulturoznawczych. Uczestniczyłam w stażu naukowym w Birkbeck College, University of London.

Interesuję się sztuką, literaturą i kulturą popularną. W wolnym czasie podróżuję i czytam książki.

 

Piotr Tatar

Lektor

Jestem nauczycielem języka angielskiego z ponad 25-letnim stażem zawodowym. Mam też praktyczne doświadczenie w tłumaczeniach ustnych technicznych oraz konferencyjnych. Znajomość języka angielskiego umożliwiła mi poznanie niesamowitych ludzi z całego świata i nawiązanie cennych przyjaźni, które zaowocowały podróżami do kilku krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Dlatego rozumiem, jak ważna jest komunikacja – czyli rozumienie i bycie zrozumianym – na nią też kładę ogromny nacisk w pracy z moimi słuchaczami, niezależnie od metody nauczania, jaką posługuję się w danej chwili. Pracowałem z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami, z przedstawicielami najróżniejszych grup zawodowych - od lekarzy, przez oficerów i podoficerów wojsk lądowych, po ludzi biznesu. Jestem pasjonatem kontaktu z ludźmi i języka angielskiego, choć fascynują mnie też inne języki. Prywatnie bardzo interesuje mnie historia i teologia w jej praktycznym aspekcie. Odpoczywam, spacerując i konwersując z żoną, podróżując, fotografując zachwycające krajobrazy, wschody i zachody słońca. Lubię też dobry film i książkę, która mnie wzbogaca duchowo. Bardzo cenię moją rodzinę – żonę, która jest kobietą mojego życia od 30 lat, i dwóch dorosłych synów mieszkających aktualnie w Anglii (jeden z nich tam studiuje).

Mariusz Pniewski

Lektor

Jestem absolwentem wydziału  filologii angielskiej UMK w Toruniu, specjalność kulturoznawstwo. Pracę jako nauczyciel języka angielskiego rozpocząłem w 2000 roku. W trakcie mojej przygody z nauczaniem uzyskałem stopień nauczyciela dyplomowanego, uprawnienia egzaminatora maturalnego oraz miałem okazję pracować z wieloma grupami o różnych poziomach zaawansowania. W swojej pracy ze słuchaczami zwracam szczególną uwagę na swobodę komunikacji starając się wytworzyć  atmosferę i kontekst jak najbardziej zbliżone do codziennych sytuacji.

Moją największą pasją jest muzyka. Od wielu lat namiętnie kolekcjonuję płyty. Jestem również wielkim fanem dobrego kina, szeroko pojętej amerykańskiej popkultury oraz angielskiej Premier League.

Anna Strączewska

Lektor

Jestem ogromną szczęściarą, ponieważ wykonuję jeden z najlepszych zawodów na świecie. Wiele lat temu podjęłam decyzję o studiach na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku filologia angielska i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Piętnaście lat później stwierdzam, że nie mogłam wybrać lepszej drogi dla siebie. Praca z młodzieżą i dorosłymi, prowadzenie zajęć z języka biznesowego, prawniczego, rolniczego i wielu innych jest niewyczerpanym źródłem przyjemności i satysfakcji jak również inspiracji i motywacji do ciągłego rozwoju. Dlatego też chętnie uczestniczę w konferencjach i webinariach, dzięki którym pogłębiam swoją wiedzę z zakresu metodyki nauczania, funkcjonowania mózgu oraz efektywnego przekazywania wiedzy.

Wolny czas wypełnia mi czytanie książek i czasopism - uwielbiam sagi rodzinne, reportaże, literaturę zahaczającą o psychologię. Często można mnie spotkać w lesie, gdzie uzbrojona w aparat fotograficzny poluję na lokalne zwierzęta.

Michał Urbanowicz

Lektor

Ukończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Obecnie jestem doktorantem UWM na kierunku literaturoznawstwo. Od 3 lat kształcę studentów filologii angielskiej na mojej macierzystej uczelni. Jestem też autorem publikacji literaturoznawczych, językoznawczych oraz przekładów naukowych.

Interesuję się technologiami informacyjnymi oraz obróbką filmu, zdjęć i dźwięku. W wolnym czasie czytam książki, oglądam filmy lub spaceruję. Bardzo lubię też różne gatunki muzyki, szczególnie rock, hardrock i heavy metal. Rozpiętość moich ulubionych zespołów jest bardzo szeroka i obejmuje grupy tak zróżnicowane jak Dire Straits, Scorpions i Iron Maiden.

Beata Winciun-Dubanowska

Lektor

Jestem nauczycielem języka angielskiego od 2006 roku i pracuję głównie z dziećmi oraz młodzieżą. 

Ważne jest dla mnie, aby moje zaangażowanie w pracę budowało pozytywną i twórczą atmosferę sprzyjającą efektywnemu uczeniu. Dlatego też systematycznie i z zaciekawieniem zawodowym ciągle szukam nowych inspiracji i pomysłów.

W wolnym czasie czytam powieści, w szczególności kryminały. Jednak moją zdecydowaną pasją są podróże, a zwłaszcza ich samodzielna organizacja, która sprawia mi wyjątkową radość.

 

 

Nasza Szkoła

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam