KSIĄŻKI DO SAMODZIELNEJ NAUKI

KSIĄŻKI DO SAMODZIELNEJ NAUKI

 

 

Chciałbyś poćwiczyć angielski dodatkowo w domu? Czujesz, że musisz usystematyzować swoją wiedzę lub poszerzyć zasób słownictwa na własną rękę? Tym razem mamy dla Ciebie kilka propozycji książek, które Ci w tym pomogą.

 

 

MOTYWACJA NA KAŻDY DZIEŃ

 

365. Angielski na każdy dzień.

Autor: Maria Lekszycka

Wydawnictwo: Preston Publishing

 

Książka podzielona jest na 365 króciutkich codziennych lekcji na poziomie średniozaawansowanym. Zaczynasz od wybranego poniedziałku i każdego dnia masz do zrobienia jedno lub dwa ćwiczenia z zakresu słownictwa, gramatyki czy wymowy. Zadania są zróżnicowane, słownictwo pojawia się wielokrotnie i w różnych kontekstach, zaplanowane są też regularne powtórki – co tydzień i co kilka tygodni. Książka świetnie motywuje do systematycznej pracy, a jeśli wzbogacimy ją w samodzielnie przygotowane listy słownictwa na Quizlecie – sukces murowany!

GRAMATYKA

 

Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami. Poziom A1-C2

wydawnictwo: EDGARD

 

Ta książka to przede wszystkim praktyczne repetytorium, obejmujące wszystkie ważne zagadnienia, między innymi czasy gramatyczne, zdania warunkowe, stronę bierną, mowę zależną i następstwo czasów. Dzięki testom poziomującym samodzielnie sprawdzisz poziom opanowania danego zagadnienia i na bieżąco będziesz śledzić swoje postępy.

To kompendium wiedzy z licznymi przykładami użycia i świetne źródło ćwiczeń utrwalających. Dodatkowo, pozycja ta zawiera zadania powtórkowe, podsumowujące oraz wygodny indeks wszystkich zagadnień.

SŁOWNICTWO I CZYTANIE
 

Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza z podręcznym słownikiem angielsko-polskim 

Autor: Lucy Maud Montgomery

Wydawnictwo: Wydawnictwo ze słownikiem

 

"Ania z Zielonego Wzgórza" to tylko jeden tytuł z całej serii znanych i lubianych książek. Jeśli zawsze chciałeś przeczytać książkę po angielsku ale bałeś się, że niewiele zrozumiesz, to propozycja dla Ciebie! Każda wydana książka zawiera aż 3 słowniki, dzięki którym czytanie po angielsku jest przyjemnością, bo nie musisz ciągle sprawdzać nieznanych słów w słowniku. Na początku znajduje się lista najczęściej użytych słów, na marginesach pojawiają się trudniejsze słowa na danej stronie, a na końcu słowniczek ze wszystkimi wyrazami, do którego warto zajrzeć, jeśli danego słowa nie znalazłeś na marginesie.

Tytuły podzielone są na 5 kategorii, także każdy znajdzie coś dla siebie!

Literature & Fiction

Children’s Books

Mystery, Thriller & Suspense

Science Fiction & Fantasy

Erotica

 

A Ty jakich książek używasz do samodzielnej nauki? Podziel się z nami w komentarzu!

 

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam