Jak wybrać szkołę językową?

Jak wybrać szkołę językową?

Wrzesień za pasem, za chwilę dzieci pójdą do szkoły, a Ty zaczniesz rozglądać się za kursem językowym dla siebie lub swojej rodziny. Oto kilka czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową:

 

1) SPECJALIZACJA

Dobra szkoła językowa specjalizuje się w nauce jednego/dwóch języków. Na rynku jest wiele szkół, które oferują naukę wszystkich języków świata. W Modern School wychodzimy z założenia, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Od 15 lat specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego i robimy to na mistrzowskim poziomie.

 

2) KADRA LEKTORSKA

Każda szkoła twierdzi, że zatrudnia doskonałych lektorów. Zapisując się na kurs językowy, sprawdź, czy lektorzy mają odpowiednie kwalifikacje. Czy skończyli filologię, czy może tylko mają certyfikat potwierdzający znajomość języka obcego na danym poziomie? Popytaj znajomych, którzy mieli zajęcia w danej szkole językowej. Czy zajęcia są angażujące? Czy lektor jest charyzmatyczny? Czy poza tym, że ciekawie prowadzi zajęcia, podpowiada, jak samodzielnie pracować nad językiem obcym i podrzuca przydatne linki, aplikacje i artykuły? Lektor to nie tylko nauczyciel. Lektor to także Twój przewodnik i mentor.

 

3)  METODYK

Zadaniem metodyka jest czuwanie nad jakością usług, opracowywanie programów nauczania i dbanie o rozwój zawodowy lektorów. W dobrej szkole językowej metodyk opiekuje się również Tobą. Po pierwsze, to właśnie metodyk sprawdza Twój poziom znajomości języka obcego i skrupulatnie bada Twoje potrzeby podczas indywidualnej rozmowy. W ciągu roku szkolnego metodyk służy fachową radą i - jeśli chcesz - sprawdza Twoje postępy. W Modern School możesz się umówić z metodykiem na indywidualne konsultacje i rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

4) SEKRETARIAT

Pracownicy sekretariatu szkoły językowej to osoby, z którymi będziesz załatwiać różne sprawy. To w sekretariacie zazwyczaj podpisujesz umowę. To do nich dzwonisz, gdy chcesz poinformować o swojej nieobecności. To z nimi rozmawiasz, gdy czekasz, aż Twoje dziecko skończy zajęcia. Dlatego tak ważne jest, żeby pracownicy sekretariatu byli uprzejmi, kompetentni i zawsze chętni do pomocy.

 

5) ZAPLECZE

Czy szkoła jest w centrum miasta? Czy łatwo do niej dojechać? Jak wyglądają wnętrza? Oczywiście, wystarczą ławki, krzesła i tablica, prawda? A może jednak nie masz ochoty czuć się jak uczeń w szkole? Nowoczesna szkoła językowa oferuje dużo więcej. Tablice interaktywne to standard. Dbałość o szczegóły to wartość dodana. W Modern School nie znajdziesz starych, wysłużonych mebli, a na zajęciach napijesz się kawy lub herbaty.

 

6) EGZAMINY JĘZYKOWE

Możliwe, że uczysz się dla przyjemności. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest to, że potrzebujesz języka obcego w pracy, chcesz zdać maturę lub dostać się na studia. Może warto zdać międzynarodowy egzamin potwierdzający Twoją znajomość języka obcego na określonym poziomie? Jeśli szkoła językowa jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Modern School jest autoryzowanym centrum egzaminacyjnym PTE General. Więcej o tym egzaminie pisaliśmy tutaj: https://modernschool.pl/czego-nie-wiesz-o-pte-general.

 

7) OPINIA

Wyjeżdżając na wakacje, sprawdzasz opinie o danym hotelu lub restauracji. Zanim pójdziesz do kina, patrzysz, ile gwiazdek dostał film, który planujesz obejrzeć. Odwiedź fanpage szkoły językowej i poczytaj recenzje. Zadaj pytanie na spotted lub popytaj znajomych. Nawet największy billboard nie powie Ci tyle, co konkretna rekomendacja.

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam