JAK NIE STRACIĆ MOTYWACJI

JAK NIE STRACIĆ MOTYWACJI

Listopad, za oknem mgła, coraz szybciej robi się ciemno. Komu chce się uczyć w taką pogodę? Czekaj… a czy to właśnie nie jest najlepszy czas? Kocyk, gorąca herbata z cytryną i angielski – mieszanka doskonała. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek co zrobić, żeby nie stracić motywacji do nauki angielskiego.

ŚLEDŹ SWOJE POSTĘPY

Minęły już prawie dwa miesiące i zastanawiasz się czego udało Ci się nauczyć. Na zajęciach lektor regularnie informuje jaki jest cel zajęć. Jeśli robisz notatki w czasie lekcji – do czego gorąco zachęcamy – zapisuj sobie ten cel na marginesie w zeszycie. Tym sposobem łatwiej Ci będzie wrócić do tego co było i uporządkować swoją wiedzę. Pamiętaj o Langlionie – tam znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące każdych zajęć. To uświadomi Ci, jak wiele już za Tobą.

NIE BĄDŹ ZBYT KRYTYCZNY

Nie mogę zapamiętać tych wszystkich słówek. Nie rozumiem tego tekstu. Inni w grupie mówią dużo lepiej ode mnie. Masz tendencję do samokrytyki? Daj spokój! Czy nie lepiej skupić się na tym co Ci wychodzi? Nawet jeżeli zapamiętujesz tylko połowę ze wszystkich 10 słówek z lekcji, to po jednym semestrze będziesz znał ich około 150! Do mistrzostwa dochodzą nie najmocniejsi, tylko najwytrwalsi!

DZIAŁAJ

Mnóstwo czasu i energii tracimy na narzekanie! Musisz działać tu i teraz, bo sukces zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób pracę domową! To naprawdę ma sens! Masz tylko kwadrans? Świetnie! Przez 15 minut przeczytasz ze dwa artykuły albo przejrzysz słówka. Quizleta czy aplikację Callana masz zawsze przy sobie, a nawet jeśli nie, spróbuj sobie przypomnieć jak najwięcej z ostatniej lekcji albo ostatnio przeczytanego artykułu. Otwórz ulubione czasopismo i w myślach spróbuj przetłumaczyć tytuły na angielski. Kropla drąży skałę. To naprawdę nie zawsze musi być całe popołudnie spędzone nad podręcznikami, chociaż pewnie od czasu do czasu by się przydało ;)

CZASEM ODPUŚĆ

Jeśli jesteś przemęczony, chory lub czujesz, że chcesz poświęcić więcej czasu rodzinie – odpuść sobie. Nic się nie stanie, jeśli czasami sobie pofolgujesz. Czasami trzeba po prostu odpocząć. Wyjdź na spacer i wyluzuj. Nie szukaj jednak stale wymówek, bo wejdzie Ci to w krew. Pomyśl o tym, po co uczysz się angielskiego. Chcesz rozmawiać z ludźmi na wakacjach, rozumieć artykuły naukowe z Twojej ulubionej dziedziny lub potrzebujesz angielskiego do pracy? Tak niewiele dzieli Cię od osiągnięcia celu! Jeśli chwilowo straciłeś motywację, skup się na swoim celu!

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam