JAK KORZYSTAĆ Z QUIZLETA

JAK KORZYSTAĆ Z QUIZLETA

Quizlet to aplikacja mobilna i strona internetowa, która umożliwia skuteczną i przyjemną naukę słownictwa. Dzięki niej możesz uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze dnia.

 

Jak zacząć?

Z Quizleta możesz korzystać z poziomu strony internetowej www.quizlet.com lub pobierając aplikację na telefon. Po założeniu własnego konta używamy tych samych danych do logowania zarówno na stronie jak i w aplikacji. Najłatwiej jest zarejestrować się za pomocą Facebooka lub swojego konta Google, ale możesz też założyć niezależne konto. Quizlet zaproponuje Ci płatną wersję, ale nie jest Ci ona potrzebna. Do skutecznej nauki wystarczy Ci wersja darmowa.

 

Jak wybrać zestaw do nauki?

Quizlet daje Ci możliwość przeglądania tysięcy zestawów do nauki. Wystarczy, że za pomocą lupki wyszukasz sobie to co Cię interesuje, np. animals, irregular verbs, czy Speakout Pre-intermediate unit 2. Najlepiej jeśli wybierzesz zestawy utworzone przez użytkowników oznaczonych „nauczyciel”. Masz wtedy większą pewność, że nie ma tam błędów. Zestawy często zawierają obrazki i zdjęcia, co zdecydowanie ułatwi zapamiętywanie słówek i uatrakcyjni naukę. Pamiętaj tylko, żeby wybrać listy angielsko-polskie lub angielsko-angielskie.

 

Modern School oczywiście również ma swoje konto na Quizlecie. Znajdziesz tam na przykład całe foldery list słownictwa do podręczników Callana. Wyszukaj użytkownika ModernSchoolOlsztyn i przejrzyj foldery. W folderach zatytułowanych na przykład Callan stage 3 znajdziesz listy słownictwa do poszczególnych lekcji, jak i do całego poziomu.

 

Jak się uczyć?

Do wyboru mamy kilka opcji. Zacznijmy od najprostszej, czyli fiszek. W opcjach wybieramy sobie, czy chcemy zaczynać od wersji polskiej czy angielskiej i czy chcemy słyszeć wymowę (zdecydowanie polecamy!). Te wyrazy lub wyrażenia, które sprawiają nam kłopot, możemy zaznaczyć gwiazdką. Dzięki temu będziemy mogli później uczyć się tylko tych zaznaczonych fiszek.

 

Dla zapracowanych i/lub spędzających dużo czasu w samochodzie, polecamy włączenie fiszek w aplikacji na telefonie, a następnie kliknięcie trójkącika u góry z prawej strony ekranu. Aplikacja sama będzie nam czytać słówka jedno po drugim po polsku i po angielsku. To ulubiona metoda naszych biznesowych słuchaczy!

 

Kolejną opcją wartą uwagi jest „ucz się”. Quizlet sam dzieli listę słówek na grupy składające się z kilku elementów. W zależności od wybranych opcji możemy wpisywać polską lub angielską wersję wyrazu, zaznaczać czy podane tłumaczenie jest prawidłowe lub wybierać jedno z czterech podanych tłumaczeń. Po przejrzeniu każdej grupy wyrazów system pokazuje Twoje postępy wyrażone procentowo i motywuje do dalszej nauki.

 

Dzięki pozostałym opcjom możemy się skupić na pisowni wyrazów lub przetestować się. Dostępne są również gry: dopasowania (na stronie internetowej i w aplikacji) oraz grawitacja (tylko na stronie).

 

Jak stworzyć zestaw?

Przeczytałeś jakiś artykuł i chcesz stworzyć swoją własną listę słownictwa na Quizlecie? Nic prostszego! Łatwiej będzie Ci pracować na komputerze. Naciśnij „stwórz” na górze ekranu a następnie nadaj zestawowi tytuł. W lewej kolumnie będziesz wpisywać słówka po angielsku, dlatego wybierz język angielski naciskając „wybierz język” pod pierwszym słówkiem z lewej strony. Jeśli w prawej kolumnie chcesz wpisywać polskie tłumaczenia, wybierz pod pierwszym słówkiem z prawej strony język polski. Jeśli zamierzasz wpisywać tam angielskie definicje, wybierz język angielski.

 Następnie zacznij wpisywać słówka. Za pomocą klawisza TAB możesz sprawnie przechodzić między kolumnami. Co najfajniejsze, Quizlet najczęściej sam podpowiada Ci tłumaczenia wyrazów! Oprócz tłumaczenia lub definicji możemy dodać obrazek z biblioteki Quizleta. Gdy wpiszemy już wszystkie słowa kliknij stwórz w prawym górnym lub prawym dolnym rogu ekranu.

 

Jak modyfikować zestawy?

Jeśli chcesz dodać słówka do samodzielnie stworzonej listy słownictwa, wystarczy że klikniesz ikonkę ołówka z lewej strony ekranu i na końcu listy dodasz nowe wyrażenia. Możesz również usunąć słówka, które wydają Ci się zbędne. Jeśli najedziesz ja linijkę z niechcianym wyrazem, po lewej stronie pojawi się ikona kosza na śmieci. Po kliknięciu jej słówko zniknie.

 

Możesz również personalizować zestawy stworzone przez kogoś innego. Pierwsza ikonka po lewej stronie (personalizuj) pomoże Ci dostosować listę do swoich potrzeb. Po dokonaniu zmian kliknij przycisk stwórz.

 

Gorąco zachęcamy do korzystania z Quizleta. Jeśli masz jakiś kłopot zgłoś się do swojego lektora Modern School 

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam