HABIT TRACKER, CZYLI JAK ŚLEDZIĆ SWOJE DOBRE NAWYKI

HABIT TRACKER, CZYLI JAK ŚLEDZIĆ SWOJE DOBRE NAWYKI

HABIT TRACKER

Kończy się rok szkolny i być może robisz sobie przerwę w zajęciach. Pamiętaj jednak, żeby stale mieć kontakt z angielskim. Pomoże Ci tzw. HABIT TRACKER, dzięki któremu łatwiej Ci będzie wyrobić sobie konkretne nawyki, takie jak codzienne korzystanie z Quizleta, regularne oglądanie filmów po angielsku czy słuchanie podcastów. Wyobraź to sobie – angielski będzie dla Ciebie tak naturalny jak poranna kawa!

Co to jest i jak to działa?

Najprostszy HABIT TRACKER to zwykła tabela, w której po lewej stronie wpisujesz konkretne nawyki a u góry poszczególne dni. W krateczkach zaznaczasz czy zadanie zostało wykonane. To nie muszą być skomplikowane i czasochłonne cele. Nie musisz też wszystkiego robić codziennie. Wystarczy, że od razu na początku zamalujesz sobie dni wolne od danego zadania, np.

Jak z niego korzystać?

Pamiętaj, że HABIT TRACKER zadziała, jeśli będziemy z niego korzystać codziennie. Jak nie zapomnieć? Połóż go sobie przy łóżku i co wieczór przed snem pozaznaczaj co udało Ci się zrobić danego dnia. Na początek dobrym rozwiązaniem może być ustawienie sobie przypomnienia w telefonie. Innym rozwiązaniem jest połączenie uzupełniania tabelki z nawykiem, który już istnieje w Twojej codziennej rutynie, takim jak właśnie picie porannej kawy. Może warto w pierwszym miesiącu wpisać również nawyk codziennego korzystania z HABIT TRACKERA? J Pamiętaj również, że nie musisz co miesiąc wpisywać tych samych rzeczy. Może się na przykład okazać, że nie potrafisz skupić się na podcastach dłużej niż 5 minut, więc zamienisz to sobie na Ted Talka lub filmik na YouTube. To mają być nawyki, które są dla Ciebie ważne i które zbliżają Cię do upragnionego celu – w tym przypadku pewności siebie w komunikacji w języku angielskim.

Po co?

Dzięki graficznemu przedstawieniu Twoich nawyków widzisz czarno na białym jak Ci idzie. Nie musisz się wcale nikomu tym chwalić, to sobie składasz te swego rodzaju obietnice. Od razu zwracasz też uwagę na to czy powodem trudności są obiektywne przyczyny czy może wymówki. Oprócz tego praca z HABIT TRACKEREM to świetna okazja do zatrzymania się na chwilę i do refleksji nad każdym dniem, tygodniem i miesiącem. Możesz nawet wyznaczyć sobie jakąś nagrodę po osiągnięciu określonego progu.

Skąd mam to wziąć?

Są dwie możliwości – możesz napisać do nas na i otrzymać nasz piękny MODERN HABIT TRACKER w formacie PDF gotowy do wydruku, lub skorzystać z jednej z aplikacji na telefon. My osobiście polecamy wersję papierową, ponieważ nasz mózg lubi pisać ręcznie ;) Pisanie aktywuje ośrodki w mózgu odpowiedzialne za koncentrację oraz systematyzowanie danych, co bardzo pomoże Ci w regularnym prowadzeniu dziennika dobrych nawyków.

 

Powodzenia!

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam