APLIKACJE DO NAUKI ANGIELSKIEGO

APLIKACJE DO NAUKI ANGIELSKIEGO

Przede wszystkim musicie przyjrzeć sie sobie samym. Przeanalizuj swoje zainteresowania (sport, filmy, książki); jak lubisz się uczyć (w grupie czy samodzielnie); jaki jest Twój plan dnia/tygodnia (kiedy możesz się uczyć? – w drodze do pracy/szkoły). Spisz odpowiedzi na kartce i przeanalizuj je,  tak byś mógł zorganizować sobie naukę w miły i przyjemny dla Ciebie sposób. Pamietaj, nauka języka powinna przynosić radość, a nie być mozolnym zadaniem! Ciesz się nauką, odkrywaniem nowych słów i oczywiście robieniem postępów! Istotnym elementem w osiągnięciu sukcesu i rozwinięciu swoich kompetencji językowych jest systematyczność. Tak więc radzimy, abyś wypracował sobie dobre nawyki uczenia się. Ucz się tego co Cię interesuje i dobrze się przy tym baw!

Jako społeczeństwo noszące miano cyfrowych tubylców, z pomocą w nauce języka angielskiego przyjdzie wam technologia, a sprzymierzeńcem będzie wasz smartfon.

Poniżej przedstawiamy kilka darmowych aplikacji, które sprawią, że nauka języka będzie dla was czystą przyjemnością:

DUOLINGO

Jest to aplikacja, w której uczysz się tak jakbyś grał w grę. Tracisz życie jeśli popełnisz błąd i zyskujesz punkty jeśli poprawnie przejdziesz przez daną lekcję. Nauczysz się tutaj jak czytać, pisać, słuchać oraz mówić , a do wyboru masz wiele zagadnień tematycznych np. biznes, podróżowanie, jedzienie itp. Ponadto, aplikacja podlicza ile dni z rzędu udało Ci się poświęcić na naukę języka, co jest niezmiernie motywujące.

LEARN ENGLISH WITH JOHNNY GRAMMAR’S WORD CHALLENGE

Jest to aplikacja, która zawiera quizy w trzech kategoriach (Words/Grammar/Spelling); trzy poziomy trudności (łatwy/średni/trudny); 10 tematów, aby ćwiczyć słownictwo (np. travel, small talk); oraz 12 zagadnień gramatycznych ( irregular verbs). Rozwiązując quizy/testy zbieramy odznaki za poprawną odpowiedź, natomiast gdy udzielimy błędnej odpowiedzi otrzymujemy informację zwrotną byśmy mogli nauczyć się poprawnej wersji.

BBC LEARNING ENGLISH

Jest to aplikacja, dzięki której nauczymu się angielskiego w sześć minut słuchając audycji na wybrany temat. W czasie rozmowy padają bardzo ciekawe słowa lub wyrażenia, które są wyjaśniane w formie definicji, oczywiście po angielsku! Ponadto, każda audycja zawiera transkrypcję, więc można najpierw posłuchać, a później poczytać lub słuchać i czytać jednocześnie.  Na końcu zapisu nagrania, znajduje się lista wcześniej wspomnianych słówek.

TED (Technology, Entertainment and Design)

To aplikacja, w której każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ zawiera mnóstwo konferencji/wykładów prowadzonych przez prelegentów z całego świata. Daje to nam możliwość słuchania różnych odmian angielskiego, jak również zdobycia wiedzy na bardzo ciekawe tematy oraz spojrzenie na różne aspekty dziedzin nauki, polityki, techniki, psychologii czy medycyny z zupełnie innej perspektywy.

QUIZLET

To aplikacja, w której można znaleźć quizy leksykalne bądź gramatyczne, które są tworzone przez nauczycieli jak również uczniów z całego świata. Dane zagadnienie gramatyczne lub listę interesujących nas słówek można ćwiczyć na różne sposoby, które oferuje aplikacja np. w formie pisania ze słuchu lub fiszek. Zakładając konto na quizlecie możemy sami tworzyć listy ze słownictwem, które chcemy  zapamiętać na przykład z wcześniej wysłuchanego TEDa .

HELLO TALK

To darmowa aplikacja przeznaczona dla osób na średnim poziomie zaawansowania językowego. Jest to w zasadzie portal społecznościowy, dzięki któremu porozmawiasz z ludźmi z całego świata. Rozmowy z native speakerami na dowolny temat na pewno pozwolą ci podszkolić słownictwo i pozbyć się bariery językowej. Możesz również wysyłać wiadomości tekstowe oraz oglądać materiały wideo.

Jak sami widzicie możliwości do nauki języka angielskiego jest wiele. Pamiętajcie, aby każdego dnia wygospodarować sobie conajmniej 10 minut – najlepiej jak ustalicie tę samą godzinę. Systematyczność i konsekwencja to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie!

Mamy nadzieję, że spodobają się wam nasze propozycje i znajdziecie swoją ulubioną aplikację do nauki angielskiego. Czy już wiecie, którą aplikacje wypróbujecie jako pierwszą? Dajcie znać w komentarzu, która najbardziej przypadła wam do gustu.

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam