5 SPOSOBÓW NA ĆWICZENIE CZYTANIA

5 SPOSOBÓW NA ĆWICZENIE CZYTANIA

Kolejny nasz wpis z serii 5 sposobów na... dotyczy czytania po angielsku. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne!

Czytaj nagłówki

W dzisiejszym zabieganym świecie często przeglądamy Facebooka czy gazety online nie czytając całych artykułów. Dlaczego nie zrobić dokładnie tego samego po angielsku? Wejdź na anglojęzyczną stronę internetową i poczytaj same nagłówki. Zajmie Ci to kilka minut, a będziesz miał do czynienia z prawdziwym użytkowym językiem. Najpopularniejsze strony w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych to:

www.dailymail.co.uk

www.telegraph.co.uk

www.thesun.co.uk

www.huffingtonpost.com

https://edition.cnn.com

Czytaj readersy

Readersy są to uproszczone wersje dzieł literatury klasycznej lub współczesnej, dostępne na wielu poziomach zaawansowania. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz naukę angielskiego, również znajdziesz coś dla siebie. Większość książek dostępnych jest z płytą audio, co wspomoże Twoją naukę czytania. Nasze zaprzyjaźnione wydawnictwo Pearson posiada w swojej ofercie również lektury na bazie współczesnych filmów, a w każdej książeczce znajdziesz dodatkowo ćwiczenia i listy słownictwa.

Planuj wakacje

Planujesz wakacje za granicą?  Anglojęzyczne strony i blogi podróżnicze na pewno przyjdą Ci z pomocą! Poczytaj o danym kraju, poszukaj najciekawszych atrakcji i niezwykłych miejsc. Poszukaj rekomendacji na stronach typu TripAdvisor. Mamy dla Ciebie kilka najciekawszych blogów:

https://www.nomadicmatt.com/

https://hippie-inheels.com/

https://www.thepoortraveler.net/

https://bucketlistjourney.net/

http://thesavvybackpacker.com/

Czytaj lektury w oryginale

Jeśli jesteś na poziomie B2 lub wyżej, możesz spróbować przeczytać swoją pierwszą książkę po angielsku. Na początek sięgnij po powieść, którą już czytałeś po polsku, co ułatwi Ci zrozumienie fabuły. Pamiętaj tylko, żeby oprzeć się pokusie sprawdzania wszystkich nowych słówek. Większości można się domyślić z kontekstu, a przecież ma to być nauka czytania a nie słownictwa. Jeśli jednak koniecznie chcecie tłumaczyć sobie słówka, polecamy używanie czytnika e-booków, który ma wbudowany słownik. Wystarczy kliknąć w nieznany wyraz, a tłumaczenie od razu się pojawi. Oprócz tego, w księgarniach dostępne są książki wydawnictw ze słownikiem lub edgard, w których na marginesach znajdują się tłumaczenia trudniejszych słówek.

Rozerwij się

Masz przerwę na lunch lub chcesz zresetować się po pracy przeglądając memy lub zabawne artykuły? Zajrzyj na strony anglojęzyczne, takie jak:

https://www.buzzfeed.com/

https://www.boredpanda.com/

https://memebase.cheezburger.com/

https://me.me/

http://www.cracked.com/

 

Spodobały Ci się nasze propozycje? Jeśli znasz jakieś ciekawe strony, koniecznie podziel się nimi, najlepiej na naszej grupie na Facebooku Grupa Modern School. Niech inni też skorzystają!

paralaksa

Dołącz
do grona
Modern Students
już dziś!

+48 696 557 557
biuro@modernschool.pl

Zaufali nam